فرق بین سویشرت و هودی چیست؟ تفاوت و شباهت ها+ خرید با تخفیف

فرق بین هودی و سویشرت

فرق بین هودی و سویشرت چیست؟ هودی و سویشرت شباهت‌های زیادی دارند، اما تفاوت‌هایی نیز دارند. هودی و سویشرت هر دو نوع لباس هایی هستند که برای گرم نگه داشتن فرد پوشیده می شوند و اکثر مردم برای گردش های غیررسمی می پوشند. سویشرت یک پلیور گشاد و گرم است. هودی نوعی گرمکن یا ژاکت با کلاه است. هودی و سویشرت در نگاه اول شباهت های زیادی با هم دارند. هر دو لباس ورزشی کلاسیک هستند – اغلب از یک پارچه ساخته می شوند. آنها هر دو توسط بسیاری از افراد در هر سن و جنس پوشیده می شوند. با این حال، تفاوت مشخصی بین این دو وجود دارد. هودی ها کلاه بزرگی دارند که می توان آن را روی سر پوشید، در حالی که سویشرت ها اینطور نیستند. سویشرت ها نیز معمولاً از مواد سنگین تری نسبت به هودی ها ساخته می شوند. در این مقاله فرق بین سویشرت و هودی و استایل های خدمت شما ارائه میشود.

هودی چیست؟

هودی چیست

هودی در اصل نوعی گرمکن یا ژاکت با کلاه و در واقع یک سویشرت کلاهدار با رشته برای تنظیم دهانه کلاه است که ممکن است جلوی زیپ دار باشد و یا اغلب یک جیب کانگورویی داشته باشد. هودی ها معمولاً از پنبه یا پلی استر ساخته می شوند و در رنگ ها و اندازه های مختلف موجود هستند.

همچنین به طور کلی، هودی‌ زنانه به گونه‌ای طراحی می‌شوند که به طور طبیعی بدنی منحنی‌تر داشته باشند، در حالی که هودی‌ مردانه مستطیلی‌تر هستند. هودی‌ زنانه یا هودی دخترانه اغلب به گونه‌ای برش داده می‌شوند که کمی راحت‌تر باشند، در حالی که هودی مردانه یا هودی پسرانه کمی گشادتر هستند

هودی ها را هم مردان و هم زنان می پوشند. با این حال، در بین نوجوانان محبوبیت بیشتری دارد.

گاهی اوقات هودی ها را زیر کت یا ژاکت به عنوان یک لایه محافظ اضافی می پوشند. آنها همچنین می توانند به عنوان محافظ در برابر باران یا نور خورشید استفاده شوند.

اگر به دنبال خرید هودی کلاه دار هستید، هودی طرح طبیعت مادام ست را از دست ندهید.

سویشرت چیست؟

سویشرت چیست؟

سوئیشرت ها یکی از محبوب ترین انواع لباس های امروزی هستند. آنها راحت هستند، مراقبت از آنها آسان است، و در سبک های مختلف مطابق با هر سلیقه ای موجود هستند. سویشرت ها بسته به سبک لباس، تناسب و سطح راحتی، می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند، اما رایج ترین نوع آن پنبه است. سویشرت‌ها می‌توانند به صورت پیراهن کش دار یا زیپ‌آپ باشند و معمولاً آستین‌های بلند دارند و به طور سنتی یک یقه گرد، صاف و کشیده دارند که در پایه گردن قرار می گیرد. سوئیشرت ها معمولاً به عنوان لباس های غیررسمی پوشیده می شوند، اما می توانند برای مجالس رسمی نیز مناسب باشند. سویشرت ها در طیف گسترده ای از رنگ ها، اندازه ها و طرح ها موجود هستند که آنها را به انتخابی همه کاره و محبوب برای پوشیدن تبدیل می کند.

سویشرتها در اصل توسط ورزشکاران پوشیده می شدند. اما امروزه آنها را افراد غیرورزشی نیز می پوشند. سویشرت ها را نیز هم مردان و هم زنان می پوشند.

پیشنهاد ویژه: خرید سوشرت تو کرکی مدل DSQ2

هودی و سویشرت: تاریخچه

قبل از اینکه هودی که امروزه آن را می شناسیم وجود داشته باشد، سویشرت ها لباس معمولی ورزشی و لباس کار در فضای باز بودند. شرکت آمریکایی Champion پس از توسعه فرآیندی برای دوخت مواد ضخیم‌تر، در ساخت سویشرت‌ها پیشگام شد. سپس، در سال ۱۹۳۰، قهرمان دوباره این کار را با دوختن اولین کلاه روی یک سویشرت برای گرم نگه داشتن کارگران در ایالت نیویورک، که «تولد» هودی نیز بود، انجام داد.

برخلاف سوشرت ها ، هودی ها در فرهنگ هیپ هاپ نیویورک در دهه ۱۹۷۰ بیشتر و بیشتر محبوب شدند. در آن زمان، هنرمندان گرافیتی به طور خاص دوست داشتند که هویت خود را از مجریان قانون پنهان کنند در حالی که به طور غیرقانونی دیوارها و متروها را علامت گذاری می کردند. و حتی امروزه، هنرمندان گرافیتی، هودهای خود را با توجه به بزرگی کلاه انتخاب می‌کنند.

با این وجود، هر دو نوع لباس محبوبیت زیادی پیدا کردند. دانشگاه های آمریکایی از هر دو سبک برای چاپ یا گلدوزی لوگوهای خود بر روی آنها استفاده می کردند، که هنوز هم یک روند رایج و بسیار محبوب مد امروز است که در اروپا و در سراسر جهان گسترش یافته است.

فرق بین هودی و سویشرت چیست؟

تفاوت هودی و سویشرت چیست

انواع هودی و سویشرت دو نوع لباس غیر رسمی هستند که اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. این دو لباس با هم شباهت ها و تفاوت هایی دارد. با ما همراه باشید.

فرق بین هودی و سویشرت:

  • هودی یک ژاکت یا گرمکن با کلاه است. سوشرت یک ژاکت گشاد و گرم است که معمولاً از پنبه ساخته می‌شود.
  • هودی ها دارای کلاه هستند. .
  • هودی ها را می توان از مواد مختلفی مانند پنبه، چرم و غیره تهیه کرد. سویشرت ها معمولاً از پنبه یا ترکیبی از پنبه ساخته می شوند.
  • هودی‌ها معمولاً ظاهری متناسب‌تر دارند، در حالی که سویشرت‌ها راحت‌تر هستند.
  • هودی‌ها معمولاً دارای زیپ هستند، در حالی که سویشرت‌ها می تواند زیپ های کوچکی در ناحیه یقه داشته باشد.
  • یک سویشرت را می توان به تنهایی یا با یک لباس اضافی مانند پیراهن یا تی شرت پوشید. اما در مورد هودی به علت کلاه آن شما نمی‌توانید چیزی زیر آن بپوشید که قابل رویت باشد مگر با هودی زیپ دار.

یک سویشرت معمولا دکمه، قلاب یا زیپ ندارد و بنابراین لباس ساده تری است. از طرف دیگر، یک هودی نه تنها دارای یک کلاه است، بلکه اغلب دارای رشته هایی است که برای سفت کردن کلاه استفاده میشود. برخی از هودی ها همچنین دارای زیپ هستند تا بتوانید آن را باز بپوشید. یکی دیگر از نکات ظریف طراحی رایج هودی جیب کانگورویی در جلو است که در یک سویشرت معمولی یافت نمی شود، بلکه ممکن است جیب های داخل درز در کنار داشته باشند.

چه زمانی یک سویشرت را به جای هودی و یا برعکس انتخاب کنیم؟

هر دو سویشرت و هودی لباس‌های گرمی هستند که می‌توانند ظاهری اسپرت ایجاد. با این وجود، ترکیب‌های خاصی از لباس وجود دارد که در آن‌ها، سویشرت باید به یک هودی ترجیح داده شود. از سوی دیگر، سویشرت همیشه با هر ظاهری مطابقت ندارد و باید جای خود را به هودی بدهد تا از اشتباهات احتمالی جلوگیری شود:

در شرایط زمستانی و وزش باد

هودی و سویشرت هر دو مدل های مناسبی برای روزهای سرد هستند. پارچه های سنگین مانند پنبه به عنوان عایق حرارتی عالی عمل می کنند. با این حال، هودی محافظت بیشتری برای گرم نگه داشتن سر و گوش ارائه می‌کند؛ این امر به‌ویژه در مواقعی که باد می‌وزد، بسیار مفید است. و به علت داشتن کلاه می تواند عملکرد گرم کننده برای گردن داشته باشد. بنابراین یک هودی مطمئناً در آن شرایط سخت در مقایسه با یک سویشرت یقه گرد برتری دارد.

برای مجالس رسمی

یک سویشرت در رنگ های ساده مانند خاکستری، آبی تیره یا مشکی نیز می تواند هنگام دعوت به شام با حالتی کمی رسمی استفاده شود. اگر می خواهید کمی آن را شیک کنید، حتی می توانید یک پیراهن زیر آن بپوشید. از طرف دیگر، یک هودی برای چنین موقعیتی مناسب نیست. همانطور که قبلا ذکر شد: پیراهن های یقه دار هرگز نباید زیر هودی پوشیده شوند. علاوه بر این، هودی (شاید به دلیل تاریخ بحث‌برانگیز آن) هنوز کاملاً با یک رویداد رسمی‌تر مطابقت ندارد.

در لحظات آرامش

هر دو هودی و سویشرت همیشه غیررسمی به نظر می رسند و ظاهری آرام را برای شما به ارمغان می آورند. اما با لباس های چند لایه، هودی می تواند امکانات بیشتری را ارائه دهد و به طور متناقضی پیچیده تر و شهری به نظر برسد. کلاه متمایز در ترکیب با شلوار جین یا کت‌های چرمی می‌تواند چیزهای اضافی جالبی را اضافه کند. شما همچنین می توانید یک تی شرت مناسب زیر هودی زیپ دار بپوشید. گزینه های ظاهر لایه ای برای یک سویشرت یقه ای تا حدودی محدودتر است.

استایل شیک هودی و سویشرت (ست کردن هودی و سویشرت)

استایل های متفاوت و شیکی از هودی و سویشرت میتوان ایجاد کرد، در ادامه برخی از این موارد اشاره میشود:

در زمستان با هودی بپوشید.

پیراهن‌های آستین بلند را زیر هودی زیپ دار بپوشید، روسری را دور یقه قرار دهید و کلاه را بالای سر بکشید تا در دمای سرد گرم بمانید. ظاهر را با یک شلوار گرمکن یا شلوار جین و چکمه های زمستانی به پایان برسانید. به خاطر داشته باشید که هودی مشکی و یا هودی طوسی استایل جذابی ایجاد میکنند.

یک ژاکت جین روی هودی بپوشید.

این یک راه عالی برای ارتقای سبک پوشش خود است. این ظاهر نه تنها زیبا و آرام است، بلکه بسیار ساده است. هودی مورد علاقه خود را بپوشید و یک سویشرت روباز در بالای آن قرار دهید — فقط مطمئن شوید که کلاه را بیرون آورده اید.

از رنگ‌های خنثی استفاده کنید یا یک هودی با رنگ روشن را انتخاب کنید.

این ظاهر را با یک ژاکت خاکی، ژاکت چرمی، یا حتی کت ترنچ امتحان کنید—از هر چیزی که در آن احساس جالبی دارید استفاده کنید.

در هوای خنک یک سویشرت را به همراه پیراهن یقه دار بپوشید

اگر نسیم خنکی در هوا می‌وزید، یک سویشرت را با یک پیراهن یقه دار و شلوار جین ست کنید و یقه های پیراهن را از یقه سویشرت بیرون بیاورید.

یک سویشرت تک رنگ را می توان با یک پیراهن دکمه دار زیبا برای رویدادهای رسمی تر ست کرد. پیراهن را بپوشید، آستین‌ها را روی سویشرت بچرخانید و یقه آن را بیرون بکشید تا ظاهری شیک و در عین حال معمولی داشته باشید.

برای تکمیل ظاهر، شلوار جین تیره و باریک یا دامن چین دار بپوشید.

یک هودی با رنگ تیره‌تر را به جای یک هودی روشن انتخاب کنید، زیرا ظاهر حرفه‌ای‌تر و پیچیده‌تری به شما می‌دهد.

ژاکت خود را با آرایش یا جواهرات جسورانه بپوشانید.

برای حضور در ورزشگاه یک سویشرت بپوشید.

سوئیشرت ها برای پوشیدن در حین گرم کردن یا تا زمانی که به اندازه کافی گرم نشده اید بپوشید تا روی لباس ورزشی یا سوتین ورزشی خود را بپوشید، عالی هستند. به‌علاوه، می‌توانید پس از خنک شدن برای انجام امور، آن را دوباره روشن کنید.

همانطور که می بینید هودی ها و سویشرت ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. اکنون که فرق بین سویشرت و هودی را متوجه شدید، با توجه به مناسبت و سلیقه شخصی خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. اگر ژاکت یا هودی ندارید یا نمی توانید سیر شوید، نگاهی به مجموعه سویشرت ما بیندازید که شامل هر دوی این گزینه های کلاسیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *